Avatud pooridega pur-vaht

Avatud pooridega pur-vaht

Märksa väiksema, 6-12 kg/m3 tihedusega avatud pooridega PUR-vahtu kasutatakse enamasti siseruumides. See sobib suurepäraselt välisseinte ja -lagede, pööningute ja põrandate soojustamiseks.

Avatud pooridega Pur-vahu soojuserijuhtivus on kuni 0,037 W/mK, See on enam-vähem võrdne EPS100 tugevusklassiga penoplastiga.

Tänu poorides olevale õhule on avatud pooridega PUR-vaht palju kergem ja kohevam ning jätab pinnad hingavaks. Soojapidavuselt on materjal võrreldav penoplasti või villaga, kuid tänu oma suurele paisumisvõimele, liitekohtade puudumisele ja kiirele paigaldusele on avatud pooridega PUR-vaht kindlasti mõistlikum lahendus.

Tema poorne struktuur küll vett ise ei ima, kuid lubab veeauru läbi ja seetõttu on vajadusel lisa aurutõkke kasutamine vajalik. Kohev ja vetruv vaht neelab müra, mistõttu on avatud pooridega PUR-vaht suurepärane heliislolaator.

Pihustamisel paisub avatud pooridega PUR-vaht üle 100 korra. Materjali kulu on suletud pooridega vahust seega palju väiksem ja nii on tegemist ka soodsama soojustuslahendusega.