Pindade katmine polukarbamiidiga

Pindade katmine polukarbamiidiga

Polükarbamiid ehk polyurea on nii füüsilistele kui ka keemilistele mõjutustele erakordselt hästi vastu pidav kahekomponentne pinnakattematerjal.

Polükarbamiid talub mitmesuguseid kemikaale ja kütuseid, on täielikult vettpidav ja külmakindel ning vastupidav UV-kiirgusele. Liitekohtadeta monoliitne kate on pragunemiskindel ja talub suuri raskusi. Mõned polükarbamiidist materjalid võivad kokku puutuda ka toiduainete ja joogiveega.

Polyurea on lihtsasti pihustades paigaldatav ja nakkub pea kõigi levinumate aluspindadega, sealhulgas näiteks puidu, betooni, PVC ja metalliga.

Materjali kasutatakse ennekõike põrandate, treppide, rõdude ja katuste vee-, külma-ning kulumiskindlaks muutmisel. Lisaks ehitusvaldkonnale leiab polyurea kasutust aga ka erisuguste pindade nagu mahutite või basseinide katmisel. 

Polükarbamiidi pihustamine on kiire ja ka keerulistes paikades teostatav töö.

Materjal sobib nii uutele kui ka renoveeritavatele ehitistele, vedel algmaterjal kohandub ideaalselt igasugusel alusel. Pihustada saab mistahes värvi ja eri pinnaviimistlusega polükarbamiiti. Mehaaniliste kinnituste puudumine ja täielik seotus aluspinnaga tagavad töökindla ja säiliva lahenduse.