Soojustamine pur-vahuga

Soojustamine pur-vahuga

Polüuretaan- ehk PUR-vaht on kahe komponendi segunemisel tekkiv madala soojusjuhtivusega äärmiselt tõhus ja lihtsasti paigaldatav isolatsioonimaterjal.

PUR-vahtu kantakse pindadele spetsiaalsete masinate abil pritsides. See meetod tagab õmblusteta ja ühtlase pinna ning võimaldab saavutada täieliku õhutiheduse. Algselt vedel materjal hakkab pinnale jõudes paisuma ja täidab nii kõik tühimikud. Tulemuseks on tihke kiht, mis püsib aja jooksul stabiilsena ega vaju paigast. Pihustamine võimaldab vahtu pinnale kanda täpselt nii palju kui vaja, see tagab maksimaalse tõhususe, minimaalse materjali kulu ja pea olematu jäägi.

PUR-vahu näol on tegemist parima alternatiiviga traditsioonilistele soojustusmaterjalidele.

PUR-vaht sobib suurepäraselt kõikidesse soojustust vajavatesse hoone osadesse. See nakkub hästi mistahes pinnaga ning selle pealekandmisviis võimaldab lihtsalt materjali paigaldada ka kitsastesse ja keerulistesse kohtadesse. PUR-vaht on ideaalne soojustamaks nii sise- kui välisseinu, aga ka vundamente, katuseid ja põrandaid.

Võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalide paigaldamisega on hoone katmine PUR-vahuga vähem aeganõudev töö.

PUR-vahuga teed oma maja ohutult soojapidavaks ja vähendad märgatavalt nii kütte- kui ka jahutuskulusid 

PUR-vaht ei hallita, mädane, eralda mürgiseid osakesi ega võimalda elu kahjulikele mikroorganismidele, putukatele või närilistele. See on tervisele täiesti ohutu ja seepärast ka ideaalne lahendus allergikutele.

Kasutusel on kaht tüüpi PUR-vahtu, kas avatud või suletud pooridega.  

Need erinevad üksteisest nii omaduste kui hinna poolest. Valikut tehes tuleb arvestada hoone olukorra ja eripäraga ning isolatsioonile esitatud nõudmistega. Loe täpsemalt avatud ja suletud pooridega PUR-vahu erinevustest.